
Tweedaags Symposium UNMANNED
Op donderdag 25 en vrijdag 26 september 2025 vindt in Den Haag het symposium UNMANNED plaats. KNVTS en KIVI Martec hebben opnieuw hun krachten gebundeld om begenadigd spreker en auteur Rui Costa te ondersteunen bij de organisatie van dit exclusieve evenement.
Om een beslissende voorsprong te behouden op een in toenemende mate betwist en technologisch dynamisch slagveld, moeten onze defensie-ecosystemen verder evolueren dan de traditionele defensie-innovatiemechanismen. Dit betekent dat we een cultuur van snelle innovatie, verstoring en aanpassingsvermogen moeten ontwikkelen – een cultuur die zich in realtime kan aanpassen aan opkomende bedreigingen en gebruik kan maken van commerciële, academische en eindgebruikerservaringen en -netwerken.
UNMANNED is een tweedaagse bijeenkomst van eindgebruikers, koplopers in de industrie en de academische wereld om met elkaar in contact te komen, te leren, inzichten te verschaffen en kennis te delen over de volle breedte van onbemande systemen in de huidige en toekomstige gevechtsruimte.
Deze twee dagen zullen gerenommeerde sprekers uit de VS, Groot-Brittannië, Duitsland, Zweden, Denemarken, Portugal, Oekraïne en – uiteraard – Nederland ons leiden langs onderwerpen als: hoe organisaties te transformeren om onbemande systemen sneller te kunnen inzetten, de rol van AI in toekomstige oorlogsvoering, geavanceerde productiemethoden en veiligheid op de zeebodem.
Sprekers
DAG 1 Marine & Subsea:
– W. Carmelo Fontán, Presteza LLC, CEO & Owner, (Former) NSWC CTO
– Elias Wastberg, Nautrik AB, Business Development
– Tom Rooney, Marine AI, General Manager
– Aranya Mitra, MSubs, Head of Marine Operations
– Mark Pronk, Kongsberg Discovery, Senior Sales Manager
– Vertegenwoordiger van Optics11
– Vertegenwoordiger van Royal3D
– Vertegenwoordiger van Koninklijke Marine
– Vertegenwoordiger van Portugese Marine
DAG 2 Land & Lucht:
– Nanda van der Stap, Milrem Robotics, Product Manager
– Klementyna Melanich, AWEDYNE, CEO
– Miel van den Brekel, Intelic (Formerly AvalorAI), Business Development
– Philipp Enziger, Scipio, Founder
– Binnenkort zullen we meer sprekers aankondigen
Dankzij onze hoofdsponsor OPTICS11 en co-sponsor Royal3D kunnen wij u deze mogelijkheid bieden om in contact te komen en te blijven via het UNMANNED_X platform.