Inleiding

De vakafdeling KIVI Electrical Engineering nodigt je van harte uit voor een inspirerende e-Lunch Webinar over het project Novio Energy Storage, zijnde de opslag van elektrische energie in batterijen voor de Johan Cruijff ArenA te Amsterdam. 

Het totale vermogen van de batterijen bedraagt 3 megawatt en is beschikbaar voor opslag van elektrische energie en back-up.

Project Novio Energy Storage

Persbericht op 28 juni 2018 The 3 Megawatt energy storage system in Johan Cruijff ArenA is now live

Op 28 jun 2018 is het grootste Europese energieopslagsysteem dat gebruik maakt van tweedehands en nieuwe batterijen voor elektrische voertuigen in een commercieel gebouw in gebruik genomen. Wethouder Udo Kock, loco-burgemeester van Financiën en Economische Zaken (Amsterdam) van Amsterdam verrichtte de officiële openingsceremonie. Dit unieke project is het resultaat van een samenwerking tussen Nissan, Eaton, BAM, Het Mobiliteitshuis en de Johan Cruijff ArenA, ondersteund door het Amsterdams Klimaat en Energiefonds (AKEF) en Interreg.

Het opslagsysteem van 3 megawatt zorgt voor een betrouwbaardere en efficiëntere energievoorziening en -gebruik voor het stadion, zijn bezoekers, omwonenden en het Nederlandse energienet. Door de stroomconversie-eenheden van Eaton en het equivalent van 148 Nissan LEAF-batterijen te combineren, maakt het energieopslagsysteem niet alleen een duurzamer energiesysteem mogelijk, maar creëert het ook een circulaire economie voor batterijen van elektrische voertuigen.

 â€śDankzij dit energieopslagsysteem kan het stadion slimmer omgaan met de eigen duurzame energie en kan het als Amsterdam Energy ArenA BV de beschikbare opslagcapaciteit van de batterijen verhandelen.” zegt Henk van Raan, directeur innovatie bij de Johan Cruijff ArenA. "De ArenA is verzekerd van een aanzienlijke hoeveelheid stroom, ook tijdens een storing. Hierdoor draagt ​​het stadion bij aan een stabiel Nederlands energienetwerk. 

De Johan Cruijff ArenA is een van de duurzaamste stadions ter wereld en loopt voorop in het introduceren van slimme innovaties zoals dit unieke energieopslagsysteem." Flexibele opslagcapaciteit Het energieopslagsysteem speelt een belangrijke rol bij het in evenwicht brengen van vraag en aanbod van energie in de Johan Cruijff ArenA. 

Het opslagsysteem heeft een totale capaciteit van 3 megawatt, genoeg om enkele duizenden huishoudens van stroom te voorzien. Deze capaciteit betekent ook dat de energie die wordt geproduceerd door de 4.200 zonnepanelen op het dak van de ArenA ook optimaal kan worden opgeslagen en gebruikt.

Het energieopslagsysteem zal back-upstroom leveren, het gebruik van dieselgeneratoren verminderen en het energienetwerk ontlasten door de pieken die optreden tijdens concerten af ​​te vlakken.

Programma

11:45 u. - 12:00 u. Inloggen bij MS Teams

12:00 u. - 12:05 u. Welkom door KIVI Elektrotechniek

12:05 u. - 12:15 u. Introductie batterij opslag project Novio Energy Storage, Jan-Jaap Koning (TMC)

12:15 u. - 12:30 u. Analyse van storingen in Amsterdam, Frédérique van Arkel (bachelor thesis Haagse Hogeschool)

12:30 u. - 12:45 u. Hoe kunnen batterijen in een netwerk de congestie verminderen? Vincent Hogenhorst (Bachelor thesis TU Eindhoven)

12:45 u. - 13:00 u. Q&A met Conclusies, Jan-Jaap Koning en vragen uit de chat

13:00 u.  Afsluiten en einde

Voor wie?

Dit e-Lunch Webinar is ideaal voor professionals, ingenieurs, beleidsmakers en iedereen die werkt aan de energie‑infrastructuur van morgen.

Bio's

Wordt later ingevuld.